گروه چاپ آرمانی / تازه ها  / اخبار  / پروژه بسته بندی ” رویای هندوانه “
بسته بندی کارتنی هندوانه

پروژه بسته بندی ” رویای هندوانه “

سالانه بیش از یک سوم مواد غذایی تولید شده در جهان ( حدود ۱٫۳ میلیارد تن ) به هدر می رود . در این میان برخی از فعالان بازار تولید و بسته بندی ، از روش های نوآورنه ای جهت جلوگیری از تلف شدن مواد غذایی استفاده می کنند . در کشورهای در حال توسعه ، ۴۰ درصد از عمده تلفات در مراحل اولیه ی زنجیره ی تولید ، ذخیره سازی و حمل و نقل اتفاق می افتد . به تازگی ، گروه بین المللی بسته بندی ترکیه ای ” Mondi ” روشی خلاقانه برای رفع مشکل زنجیره ی تامین هندوانه ارائه داده است و میزان ماندگاری محصول از نقطه تولید تا نقطه ی فروش را افزایش داده است . این روش جایگزین منحصر به فردی برای روش های فعلی حمل و نقل سنتی هندوانه است .

تمایز در نقطه ی فروش ، ماندگاری در توزیع و پخش و همچنین کاهش ۱۳ درصدی زباله در زنجیره تامین ، از دستاورد های بزرگ این پروژه است .

در تولید این بسته بندی از ورق های کارتنی استفاده شده و با تعبیه ی یک پنجره در بدنه ی جعبه ، امکان نمایش محصول توسط فروشنده و تست آن به خریدار داده می شود . در این روش ، مصرف کننده با روشی ساده تر ، هندوانه ی سنگین خود را خریداری کرده و حمل می کند . تولید کننده امکان استفاده ی تجاری و تبلیغاتی از فضای قابل چاپ روی جعبه را خواهد داشت و با روشی ساده ، محصول خود را تا مرحله ی مصرف برای خریدار بیمه می کند . هم چنین ایستایی و جایگذاری محصول در طبقات فروشگاهی بهینه و ساده تر می گردد . این بسته بندی علاوه بر مزیت های رقابتی در نقطه ی فروش ، با افزایش ۵۰ درصدی حجم قابل حمل باعث صرفه جویی در هزینه های جابجایی نیز می گردد .
حسن علی کواس مدیر کل شرکت Seracılık آنتالیا می گوید : ” پروژه ی رویای هنوانه ، نمونه ای درخشان از توانایی شرکت Mondi برای پاسخگویی به نیاز های بازار است . تمایز در نقطه ی فروش ، ماندگاری در توزیع و پخش و همچنین کاهش ۱۳ درصدی زباله در زنجیره تامین ، از دستاورد های بزرگ این پروژه است . ”
فاتوس آداک ، مدیر نو آوری محصول شرکت Mondi می افزاید : ” پروژه ی رویای هندوانه تاثیر بسیار مثبتی بر محصول و جوامع هدف فروش خواهد داشت . با استفاده از همکاری تامین کنندگان ، مشتریان ، مراکز تحقیق و توسعه ، آزمایشگاه های ایمنی مواد غذایی و … ایده های جدید و راه کارهای منحصر به فرد بسته بندی ، شناسایی شده و منجر به کاهش آسیب در حمل و نقل ، ذخیره سازی ، گسترش سبد خرید ، چرخه ی عمر محصول ، تطبیق طراحی بسته بندی با محصول و اهداف بازار یابی ، دستیابی به قابلیت ردیابی بسته بندی برای مدیریت بهتر فروش و موجودی و … خواهد شد . ”

 

 


منبع : www.packagingstrategies.com