گروه چاپ آرمانی / تازه ها  / اخبار  / داروهای دامی و اهمیت بسته بندی
بسته بندی دارو های دامی

داروهای دامی و اهمیت بسته بندی

در سال‌های اخیر افزایش فرآورده‌های دامی به‌منظور تأمین نیاز پروتئینی و در کنار آن بهبود کیفیت به منظور افزایش سلامت جامعه، مورد توجه جدی جهانی قرار گرفته است.

صنعت داروسازی دامپزشکی یکی از حلقه های اصلی درمجموعه پیشگیری ،کنترل و مبارزه با انواع بیماری هاو اختلالات پاتولوژیک می باشد.

براساس مقررات (GMP) یک فرآورده دارویی، اعم از داروهای انسانی یا دامپزشکی، در صورتی قابل مصرف و مناسب تشخیص داده می شود كه شركت توليد كننده امكان برقراری سیستم تضمین کیفیت در طراحی، فرمولاسیون، ساخت وکنترل کیفیت محصولات خود  را دارا باشد.

 

داروی دام

تولیدات شرکت های تحقیقاتی و داروسازی در اشکال مختلف دارو های دامی ؛ محلولها و سوسپانسیون های خوراکی، محلولهای تزریقی ، پودرهای تزريقي پني سيلين ، سوسپانسيون هاي تزريقي ، پودرها ، آنتی بیوتیک ها ، ضدانگل های داخلی و خارجی ، ضد کوکسیدیوز ، ویتامینها و …. را در بر می گیرد.

داروی دامپزشکی

اشکال مختلف بسته بندی دارو های دامی :

برای بسته بندی اشکال مختلف داروی های دامی ، از شیشه ها و ویال ها با لیبل های مشخصات دارویی ، انواع جعبه های مقوایی ، انواع ظروف PET با لیبل مشخصات دارویی ، پاکت ها و لفاف ها ، بلیستر ها و … استفاده می شود .

این داروها اغلب به صورت تخصصی مورد استفاده قرار گرفته و مصرف کننده نهایی انسانی ندارد . هرچند مصرف کننده ی B2B به عنوان خریدار عمل کرده و در ظرفیت حرفه‌ای تصمیم می‌گیرد، اما به وضوح به طراحی و بسته بندی جذاب پاسخ مثبت می‌دهند.

توجه به کیفیت و بسته بندی ،  نشان از اعتبار شرکت تحقیقاتی و دارویی داشته و درک درست مجموعه ی تولید کننده از شرایط استفاده ، انبار داری ، حمل و نقل گسترده ، سهولت در تهیه و توزیع و … را می رساند . همچنین ، توسعه صادرات در حوزه ی داروهای دامپزشکی ( دام  ، طیور و آبزیان و …. ) نیازمند توجه به صنعت بسته بندی است .