گروه چاپ آرمانی / تازه ها  / اخبار  / بسته بندی ، ابزاری برای موفقیت
بسته بندی کارتنی گوجه فرنگی

بسته بندی ، ابزاری برای موفقیت

بسته بندی نو آورانه ی طراحی شده توسط شرکت OjiFS برای محصولات کشاورزی و تازه  ، به تولید کنندگان گوجه فرنگی برای بدست آوردن بهترین قیمت و سهم فروش در بازار ، و همچنین تعیین استاندارد های جدید در شاخه صنعتی خود ، کمک کرده است .

مدیران اجرایی شرکت های صادرات گوجه فرنگی در استرالیا معتقدند که بسته بندی جدید جعبه گوجه فرنگی برای آن ها در یک کلام نوعی پیشرفت است ؛ چرا که نقش مهمی در حل بحرانی ترین مساله برای تولید کنندگان ، یعنی جلوگیری از آسیب دیدن محصول هنگام حمل و نقل به بازار را ایفا می کند .

 بسته بندی کارتنی گوجه فرنگی  

بسته بندی نو آورانه ی شرکت Oji ، سطح رقابتی طراحی در بازار بسته بندی و سهم بازار در فروش گوجه فرنگی های استرالیایی را بالا تر برده و حتی خرده فروشی این محصول را تحت تاثیر قرار داده است .

علاوه براین حفظ کیفیت محصولات در این بسته بندی ارتقا یافته است . در گذشته ، بسته بندی اهمیت چندانی برای مصرف کنندگان نداشت اما امروزه ، کیفیت و ماندگاری محصول خریداری شده برای مصرف کنندگان حائز اهمیت است .

تجربه نشان داده است که حتی کیفیت خوب ِ محصول در یک بسته بندی ضعیف باعث افت فروش شده و خریدار بالقوه را از تبدیل شدن به مشتری دائم ، باز می دارد .

در عصر حاضر ، بسته بندی راهکار بازاریابی موثری جهت شناخت و ثبت برند در ذهن مشتری  ست .

طبق تجربه تامین کنندگان ، استفاده ای پالت های رایج برای بسته بندی و حمل محصولات کشاورزی بسیار دشوار و زمان بر بوده ، و تعمیر و بازسازی آن ها همراه با تحمیل هزینه انجام می شده است . در جعبه های طراحی شده شرکت Oji برای حمل و نگهداری گوجه فرنگی ، از مواداولیه و فن آوری بسته بندی کارتنی استفاده شده است .

فن آوری انحصاری طراحی جعبه

در نمونه بسته بندی طراحی شده توسط شرکت Oji  ؛ قست زیرین کارتن ، وزن محصول را تحمل می کند و شکاف های در نظر گفته شده در لبه های کارتن ، فشار وارده به گوشه های جعبه را تعدیل کرده و موجب می شود تا در مسیر حمل و نقل ، کمترین آسیب به قسمت های کناری جعبه وارد شود .

همچنین در محل شکاف ها ، پایه هایی طراحی شده که در حالتی که بسته بندی ها بر روی هم قرار می گیرند ، در شکاف جعبه ی بعدی قفل می شوند و این چیدمان باعث می شود تا جعبه ها در حمل و نقل کمترین حرکت و لغرش را روی هم داشته باشند .

تمام این جزئیات باعث شده است تا محصول بدون هیچ گونه آسیب و ضایعات به دست مصرف کننده برسد .

 

در بسته بندی میوه و سبزیجات تازه ، تجربه ی استفاده از کارتن ،

امکان تامین بسته بندی مقاومی را برای نگهداری و حمل ، فراهم ساخت است .

 

بسته بندی کارتنی گوجه فرنگی

 

مزیت های استفاده از بسته بندی کارتنی :

به جز تکنیک های استفاده شده برای بخش حمل و نقل ، بسته بندی کارتنی با ورق های کاغذ کرافت ،  باعث جذب رطوبت محیط می شود و به حفظ کیفیت و ماندگاری محصول کمک می کند.

کارتن ، رطوبت محیط و رطوبت محصولات را حتی در صورت شسته شدن جذب می کند و باعث می شود تا محصولات بتوانند در اتاقک های سرد و ماشین های پخش با دمای زیر صفر دوام بیشتری داشته باشند .

مجموعه این عوامل تاثیر به سزایی در استاندارد سازی و حفظ فضای رقابتی در صنعت میوه و سبزیجات داشته است .

در کنار این مزیت ها ، تولید کنندگان از تاثیر چاپ رنگی بر روی بسته بندی کارتنی میوه ها ابراز رضایت کرده و از امکان نمایش برند خود و استفاده از طراحی گرافیکی ، برای جذب مشتری استقبال می کنند . چاپ رنگی ، بازار را تحت تاثیر قرار داده و ارتباط موثر تری با مصرف کننده برقرار می کند .

بسته بندی حرفه ای ، نرخ شکایات مشتریان و نرخ مرجوعی اقلام را به طرز چشم گیری کاهش می دهد و به ثبت برند در ذهن مصرف کننده و در نهایت فروش بیشتر کمک خواهد کرد .

 


منبع : http://www.packagingnews.com.au